Demirdöküm aden kombi arıza kodları ve çözüm önerileri

Demirdöküm aden kombi arıza kodları ve çözüm önerileri

Demirdöküm kombi üzerinde herhangi bir arıza kodu dijital ekran üzerinde görünmez. Led lambalar ile arıza ve sebebi hakkında bilgi sahibi olmamız mümkündür. Bununla ilgili şimdi sırası ile hangi led lambanın ne anlama geldiğine birlikte bakalım ve sorunların çözümüne yönelik bir çalışma yapalım.

 

Aden 1. lamba ikazı: Bu lamba eğer yanıp sönüyor ise tesisat suyu sensörü ile ilgili bir sorun olduğu anlamına geliyor ve bunun onarımı için sensör değişimi ya da kablo hattının kontrol edilmesi gerekebilir.

 

Aden 2. lamba: Eğer bu ikinci lamba yanıp sönüyor ise kullanım suyu sensörü ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir ve sensör değişimi ya da sensör hattının bağlı olduğu kablo grubunun kontrol edilmesi gerekir.

 

 Aden 3. lamba: Eğer bu ikinci lamba yanıp sönüyor ise hava akışı ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir ve hava akışını sağlayan fan motoru, hava akış prosestadı ya da elektronik kartın kontrol edilmesi gerekir. Bu arızanın onarımı için bireysel müdahale pek tavsiye edilmez. Bir teknik servis desteği gerekecektir.

 

 Aden 4. lamba: Eğer bu ikinci lamba yanıp sönüyor ise eğer kombinizin su basıncı düşük olabilir. Kombinizin tabanında bulunan siyah renkli su doldurma vanasının çevirerek kombinizin içindeki su basıncını 1 bar üzerine çıkarmanız durumunda kombiniz çalışır hale gelecektir. Eğer çevirdiğiniz halde su doldurmuyorsa servis talep edebilirsiniz ya da su doldurduğunuz halde hala bu lamba yanıp sönüyor ise su basınç sondası ile ilgili bir sorun olabilir bir servis talep edebilirsiniz.

 

 Aden 5. lamba: Eğer bu ikinci lamba yanıp sönüyor ise hava akışı ile ilgili bir sorun vardır, servis talep etmeniz gerekir.

 

 Aden 6. lamba: Eğer bu ikinci lamba yanıp sönüyor ise aşırı ısınma anlamına gelir peteklerin açık olup olmadığı kontrol edilmeli eğer kapalı ise açılmalıdır. Eğer açık olduğu halde bu hata lambası yanıp sönüyor ise servis talebi oluşturulmalıdır.

 

 Aden 7. lamba: Eğer bu ikinci lamba yanıp sönüyor ise cihazınızda başarısız ateşleme olduğu anlamına gelir sorunun neden kaynaklı olduğunu görmek için bir servis kaydı oluşturmanız gerekir.