Demirdöküm f05 arızası ve çözümü

Demirdöküm f05 arızası ve çözümü

Bursa Tekniker Servis

 

Demirdöküm f05 arızası ve çözümü ile ilgili olarak bilmeniz gereken en önemli unsur bunun bir hava akış sorunu olduğdur. Bu durumda temel olarak 3 etken madde vardır.

 

1-  Prosestat: Sistemdeki görevi tetikleme yaparak kombinin hazır olduğunu elektronik karta bildirmek ve elektronik karttan gelecek komut ile beraber ateşleme yapılmasını sağlamak olacaktır.

 

2- Fan motoru: Sistemdeki görevi pompa motoru devreye girdikten sonra ateşleme ünitesine gelen gazın yanma neticesinde dışarıya atılmasını sağlayarak sistem döngüsünü oluşturmaktır. Bu alanda sorun olması durumunda iki alt madde ortaya çıkar. Bir tanesi fa motorunun hiç dönmüyor olması bu durumda doğrudan motor değişimi yapılır. Diğeri ise fan motorunun doğrudan devreye giriyor olması ve hiç durmadan dönüyor olmasıdır bu durumda elektronik kart kontrol edilir.

 

3- Elektronik kart: Sistemdeki görevi tüm parçaların düzenli bir şekilde koordinasyonunu sağlamak ve tüm parçalara komut vererek sistemin düzenini sağlamak olacaktır. Kart üzerinde bir arıza meydana gelmesi durumunda f5 ya da f05 hata kodu ile karşılaşırız ve bu hata kodu neticesinde fan motorunun sürekli devrede olduğunu görür ya da hiç dönmediğini (komut gitmediğini) görürüz.

Bursa Tekniker Servis

Bu üç etken neticesinde f05 ya fa f5 hata kodunun çözümünü elde etmek mümkün olacaktır. Teknik bilginizin olmadığı konularda kesinlikle kombiye müdahale etmemenizi öneriyoruz. Doğrudan teknik servis talebi oluşturmak isterseniz 0505 992 06 95 numaralı telefon hattını arayarak bize ulaşabilirsiniz.