Oda termostatı doğalgaz tasarrufu sağlıyor mu?

Oda termostatı doğalgaz tasarrufu sağlıyor mu?

Oda termostatı doğalgaz tasarrufu sağlıyor mu?

 

Kullananların kesinlikle oda termostatı kullanmanız durumunda iyi bir tasarruf elde edeceğini söylediğini bilmenizde fayda var. Şahsen bu kadar faydalı olacağını bilseydim çok daha önceden tercih ederdim. Lakin sizler için işte güzel bir fırsat. Bu yazımızda hem Doğalgaz tasarruf yöntemleri ve oda termostatının etkilerini inceleyeceğiz hem de kombi bakım onarımı ve petek temizleme gibi konulara değineceğiz.

 

Oda termostatı kablolu mu olmalı, kablosuz mu?

 

Oda termostatı, tercih edecekseniz size tavsiyemiz kablosuz bir model olmasına özen göstermenizdir. İstediğiniz anda istediğiniz odaya taşınabiliyor olması ciddi bir avantaj sağlayacaktır. Kombinize takılan bir parça ve istenen odaya gidebilen bir parça olmak üzere 2 parçadan oluşan oda termostatları iyi bir tasarruf elde etmek isteyen müşterilerimiz tarafından tercih sebebi olarak görülmektedir. Ara katta oturuyorsanız kesinlikle oda termostatının da büyük etkisi olacak ve dış cephenizde yalıtım varsa müthiş bir verimlilik sağlayacaktır.

 

Doğalgaz tasarruf yöntemleri;

 

Doğalgaz tasarruf yöntemleri arasında yerini alan oda termostat modelleri ile beraber gerek iyi bir ısınma elde edecek gerekse doğalgaz faturanızı düşürebileceksiniz. Bunun için kombi bakımını yılda bir kez muhakkak yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Kombi bakımınızın düzenli bir şekilde yapılması ile beraber iyi bir sonuç elde edecek ve kombinizin özellikle yanma odasının temizliği ve dönüş filtrelerinin temizliği ile beraber iyi bir tasarruf elde edeceksiniz.

 

 

Doğalgaz tasarrufu nasıl olur?

 

Doğalgazdan tasarruf etmek tamamen sizin elinizde lakin tasarruf etmek için sabahları kapatıp akşamları kombiyi çalıştırmak fayda vermez. Düzenli bir şekidle kısık derecede açık bırakılması ya da iyi bir oda termostatı tercih edilmesi doğalgaz tasarrufu için önem arz eder. Petek temizleme, kombi bakımı gibi işlemlerin de yapılması ile beraber çok daha iyi sonuçlar almak mümkün olacaktır. Biz teknik servis olarak yılda bir kez kombi bakımınızı yaptırmanızı ve en az 2 yılda bir kez petek temizleme işlemlerini yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. 

 

Bursa kombi servisimize ulaşmak için 0505 992 06 95 numaralı telefon hattımızı arayabilirsiniz.